Laserové omladenie tváre

Laserová procedúra omladenia pokožky tváre

Laserové omladenie tváre je kozmetický zákrok, ktorý vám umožní vyhladiť malé a stredné vrásky. Po vykonaní manipulácie pokožka vyzerá obnovená, napnutá a pružná. V tomto procese laser ovplyvňuje iba určité vrstvy, zatiaľ čo pokožka zostáva nedotknutá. Vďaka tejto technike sú regeneračné procesy aktivované na bunkovej úrovni a zmeny súvisiace s vekom sú pozastavené.

Čo

Tvárový laser v kozmeteológii je špeciálne zariadenie, ktorého hlavnou úlohou je prevádzať energiu na žiarivý tok s vysokou intenzitou. Táto taktika je veľmi populárna a poskytuje ju mnoho kozmetických kliník.

Omladenie tváre laserom spočíva v schopnosti svetelného lúča spôsobiť popáleniny až do hĺbky 1 mm.

Podkladové bunky sa začnú intenzívne deliť, čo vedie k tvorbe novej epidermy.

Dochádza teda k úprave mimických vrások ľahkej a strednej závažnosti, posilneniu pokožky a zvýšeniu jej pružnosti.

Počas postupu sa laserová expozícia vykonáva na problémových oblastiach pokožky. V tomto prípade je zaznamenaný prienik lúča do hĺbky jedného milimetra. V dôsledku toho sú staré bunky zničené a na ich mieste sa začnú vytvárať nové.

Po laserovom omladení je dôležitá správna starostlivosť o pokožku, ktorá urýchli obnovu a zabráni vzniku komplikácií.

Na tento účel použite výrobky s hydratačným a upokojujúcim účinkom. Kozmetika obsahujúca antioxidanty je široko používaná.

Rovnako dôležitá je aj ďalšia ochrana pred slnkom (krémy, pleťové vody). Musíte tiež pamätať na čistenie pokožky jemnými prostriedkami.

Procedúru omladenia tváre je možné vykonať niekoľkými druhmi laseru. Spravidla ide o erbium, CO2 a neodým. Líšia sa medzi sebou vlnovou dĺžkou, hĺbkou a metódami implementácie nárazu.

Metódy

Laserová terapia tváre je rozdelená do niekoľkých typov.

Frakčné ablatívne omladenie

Táto technika zahŕňa bodové odstránenie kozmetických defektov na koži. Vedci dokázali, že v rôznych zónach pokožky sú bunkové štruktúry v rôznych fázach rastu. Výsledkom je, že v jednej oblasti dôjde k poškodeniu pokožky a v iných bude jemnejšia a zdravšia. Na dosiahnutie bodového účinku iba na problémových oblastiach sa používa metóda ablatívneho laserového omladenia.

Laserová biorevitalizácia

Ide o inovatívnu technológiu, ktorá sa vykonáva bez chirurgického zákroku. Pomáha vyrovnať sa s kazmi, ako sú hlboké vrásky a jazvy. V priebehu práce sa dodávajú krátke laserové impulzy, ktoré spaľujú odumreté kožné vrstvy a vytvárajú priestor pre tvorbu nových buniek.

Biorevitalizácia navyše spúšťa produkciu kolagénových a elastínových vlákien. Na urýchlenie výsledku je pokožka vopred ošetrená špeciálnym zložením, ktoré zasahuje do hlbokých vrstiev a nasýti ich všetkými užitočnými mikroelementmi.

Neablatívne žiarenie

Povrch tváre je vystavený dlhým laserovým lúčom. Tento typ postupu je pri implementácii závažnejší, preto je predpísaný iba vtedy, ak existujú určité náznaky, napríklad s hlbokými jazvami, stopami chemického poškodenia, silnými vyrážkami.

Neablatívne omladenie ošetruje celý povrch tváre naraz.

Laserový resurfacing

Jedná sa o jeden z minimálne invazívnych zákrokov. Na korekciu zmien súvisiacich s vekom sa používa zafírový alebo erbiový laser, vďaka ktorému na pokožku pôsobí jemný, ale hlboký účinok.

Tento lifting odstráni výrazové linky, spevní kontúry tváre, odstráni akné a vyhladí vranové nohy.

Fotoomladenie

Toto je kombinovaná metóda všetkých vyššie uvedených postupov. Vo väčšine prípadov sa táto taktika používa na zlepšenie tónu a pružnosti pokožky.

Indikácie

Laserové omladenie pokožky tváre sa vykonáva za prítomnosti určitých problémov, medzi ktoré patria:

  • znakyfotostarnutie;
  • účinkyaknéa po akné;
  • aknézjazvenie;
  • nerovnomernétieňepidermis;
  • tvarovaniecievnesieťovina;
  • predĺženieod;
  • vznikvrásky. . .

Tiež sa odporúča vykonať postup, ak dôjde k poklesu turgoru alebo k zvýšenej pigmentácii.

Kontraindikácie

Laserové omladenie očných viečok a tváre má určité obmedzenia.

Manipulácia bude teda za určitých okolností odmietnutá. Medzi hlavné kontraindikácie patria nasledujúce:

  • diagnostikovaný cukorcukrovka;
  • prekanceróznypatologické procesy;
  • chronickýchoroby v štádiu exacerbácie;
  • chorobyspojivovýsystémové tkanivá;
  • infekčnéa zápalové procesy v zhoršenej forme;
  • epileptickýzáchvaty;
  • onkologickénovotvary;
  • prijímacie obdobieliečivélieky, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na ultrafialové svetlo.

Okrem toho je takýto postup zakázaný počas tehotenstva a dojčenia.

Príprava

Laserové omladzovacie sedenie nevyžaduje žiadne špeciálne prípravné opatrenia. Pacient musí najskôr navštíviť lekára, ktorý posúdi celkový stav pokožky, určí celý rozsah problémov a tiež sa uistí, že neexistujú žiadne možné obmedzenia.

Niekoľko dní pred očakávaným dátumom manipulácie musíte opustiť používanie dekoratívnej kozmetiky, výlety do solária a opaľovať sa na otvorenom slnku.

Ak sa postup vykonáva v lete, je potrebné chrániť pokožku pred intenzívnym ultrafialovým žiarením. Aby ste to urobili, pred odchodom von si na tvár naneste opaľovací krém.

Pokrok

Celý proces omladzovania laserom zahŕňa implementáciu niekoľkých po sebe nasledujúcich akcií. Najprv sa vyčistí povrch pokožky v problémovej oblasti. Na tento účel je možné použiť peeling alebo špeciálne exfoliátory.

Ďalej sa aplikuje malé množstvo anestetického gélu, ktorý umožňuje vykonať postup bez toho, aby to klientovi spôsobovalo nepríjemné pocity.

Potom kozmetológ pokračuje priamo do práce s laserom. V rámci jedného sedenia môžete v závislosti od závažnosti existujúcich problémov ošetriť celý povrch tváre, dekoltu a krku.

V záverečnej fáze sa pokožka zotrie zmäkčujúcim roztokom.

Pokiaľ ide o trvanie, jedna relácia trvá približne 60 minút.

Trvanie a frekvencia postupu

Na dosiahnutie požadovaného výsledku kozmetológovia odporúčajú absolvovať úplný priebeh laserového omladenia, ktorý môže zahŕňať 3 až 5 sedení s intervalom 14-21 dní medzi nimi.

Na udržanie a posilnenie účinku v budúcnosti môžete vykonať jeden postup za rok.

Ako dlho trvá účinok

V závislosti od zvoleného spôsobu ošetrenia pokožky môže výsledok trvať 12-18 mesiacov.

Starostlivosť po

Po každom sedení je potrebný určitý čas na obnovu epidermis, ako aj na to, aby pacient dodržal množstvo odporúčaní uvedených odborníkom.

Po dobu dvoch týždňov by sa na ošetrované oblasti mal aplikovať zvlhčovač a výrobky obsahujúce kyselinu hyalurónovú.

Prvý deň po vykonaní manipulácie je zakázané používať dekoratívnu kozmetiku. Okrem toho, až do úplného obnovenia pokožky, musíte zabudnúť na kroviny a šupky.

Aby sa zabránilo tvorbe vekových škvŕn, kozmetológovia odporúčajú používať opaľovacie krémy s úrovňou SPF viac ako 30.

Na rýchlejšie zotavenie po expozícii laserom sú predpísané posilňujúce komplexy vitamínov. Na umývanie môžete použiť ozonizovanú vodu. Viac času by ste mali venovať vonkajším prechádzkam.

Iba dôsledná implementácia všetkých odporúčaní starostlivosti o pleť počas rehabilitačného obdobia pomôže nielen udržať získaný výsledok, ale tiež zabrániť vzniku následkov.

Komplikácie

Bez ohľadu na to, aký účinok má na pokožku, nie je vylúčený výskyt rôznych vedľajších účinkov.

Bezprostredne po procedúre omladenia laserom sa môže objaviť začervenanie, odlupovanie a svrbenie. Takéto príznaky sú normálne a samy zmiznú v krátkom čase.

V zriedkavých prípadoch je zaznamenaná hyperpigmentácia, zjazvenie a zjazvenie. Okrem toho sa môže stať aktívny herpes vírus, na ktorého odstránenie lekár predpisuje príjem antiherpetických liekov.

Tiež po kozmetickej manipulácii môže byť pacient narušený opuchom, miernymi bolestivými pocitmi vytvorenými na povrchu ošetrenej oblasti kôry.

Dôvodom vzniku takýchto nežiaducich reakcií je vo väčšine prípadov porušenie techniky vykonávania postupu špecialistom alebo neznalosť predpisov klienta počas prípravného alebo rehabilitačného obdobia.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody laserového omladenia patrí vysoká účinnosť, bezpečnosť, nie je potrebný chirurgický zákrok. Okrem toho kozmetológovia zdôrazňujú skutočnosť, že táto technika je vhodná pre akýkoľvek typ pokožky.

Medzi hlavné nevýhody patrí bolestivosť, prítomnosť mnohých kontraindikácií, pravdepodobnosť negatívnych reakcií, dlhé obdobie zotavenia a vysoké náklady.

Laserové omladenie tváre je považované za najlepšiu alternatívu k injekčným metódam v boji proti zmenám súvisiacim s vekom. Zároveň je dôležité pochopiť, že výsledok nakoniec bude závisieť nielen od úrovne odbornosti odborníka, ale aj od charakteristík organizmu a splnenia všetkých odporúčaní zo strany klienta.